Aplikacja NAVIKI: zapisujemy trasy.

Wczoraj ruszyła rywalizacja ECC 2017.

Pomimo, że są spore problemy z działaniem aplikacji, po pierwszym dniu zajmujemy drugie miejsce!
Nie brakuje jednak pytań o to jak zapisywać trasy, czy też jak dodawać przejazdy ręcznie.

W przypadku kiedy korzystamy z aplikacji podczas jazdy na rowerze, po prostu uruchamiamy ją, wybieramy opcję 'Zapisz trasę' (Record path) lub 'Śledź trasę' i jedziemy!
Po zakończonym przejeździe zapisujemy ją, a powinna ona przesłać się na serwery Naviki. (symbolizuje to ikona chmury przy zapisanym przejeździe, symbol telefonu oznacza, że trasa zapisała się w naszym telefonie ale jeszcze nie została przesłana na serwery i nie jest dodana do wyników rywalizacji).

Wygląd menu przed aktualizacją
Wygląd menu po aktualizacji

Natomiast, kiedy nie korzystamy z telefonu przy rejestracji przejazdów lub korzystamy z innej aplikacji, musimy dodać trasy ręcznie. Aby to zrobić odsyłamy do instrukcji przygotowanej na stronie organizatora rywalizacji ECC.


Znajdziemy tam opis jak zaimportować do aplikacji pliki .gpx oraz jak dodać trasę przejazdu ręcznie.

Jednocześnie przypominamy, jeżeli ktoś korzysta z innej aplikacji, aby nie zostawiać dodawania swoich przejazdów na ostatnie dni rywalizacji ponieważ można załadować do 6 plików .gpx dziennie. 


Aplikacja NAVIKI: zapisujemy trasy. Aplikacja NAVIKI: zapisujemy trasy. Reviewed by Bydgoszcz Na Rowery on maja 02, 2017 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.